Originálně regionálně

Celý příběh

Tento projekt mi v hlavě uzrával jeden celý rok. Z nápadu propagovat malé regionální podnikatelky z Kyjova a okolí se myšlenky formovaly až do stádia podpory a propagace malých regionálních podnikatelů v celé naší republice.

Nápad mi přišel do cesty po mém velkém životním kroku, v období dalších životních změn, kdy jsem se po desítkách let ve školství sama odhodlala začít podnikat. Zjistila jsem, že mám kolem sebe mnoho skvělých žen i mužů, kteří dělají nádhernou práci a o kterých spousta lidí neví a které stojí za to propagovat a podporovat.

Jejich výrobky i služby jsou balzámem na duši, slastí pro oko a některé z nich také nebeským potěšením pro chuťové pohárky.

Slovo pohárek už je u nás na Moravě potěšením samo o sobě. Evokuje totiž tu krásnou atmosféru chladného sklípku, vůni starých zdí a lahodný zlatavý mok, kterým je pohárek naplněn. Řeč je samozřejmě o víně.

Jenomže my na Moravě nemáme jenom vinaře. Máme tu spoustu dalších srdečných a moc šikovných a kreativních lidí. Moje kamarádky například nádherně vyšívají kroje a další textil, jiné mají svoje drátenické dílny, některé tvoří originální šperky, kamarádi tvoří překrásné dřevěné výrobky. Takových řemesel bych mohla vyjmenovat velkou spoustu.

Aby ale nezůstalo jen u tradičních a uměleckých profesí, ráda bych se zaměřila i na běžnější, leč také velmi důležité věci. O co se jedná? Například o péči o tělo, péči o duševní zdraví, terapie, mimoškolní a jiné vzdělávání, vzdělávání dospělých, finanční služby, nebo třeba hlídání dětí.

Chci, aby tyto stránky sloužily jako rozcestník k lidem, které potřebujeme a složitě je hledáme. Aby sloužily jako vodítko k těm, kteří nám mají co nabídnout. Chci, abychom měli kde hledat a aby bylo všechno na jednom místě. Vítejte!

Autorka projektu